Oves
Sl?ktforskning
Online
Sl?ktforskning p? (Carlsson/Bergstr?m) och (Tegn?r/Bolin)
Förnamn:
Efternamn:
[
Avancerad sökning
] [
Efternamn
]
Hitta
Efternamn
Förnamn
Sök namn
Sök Familjer
Sök på denna sajt
Platser
Datum
Kalender
Begravningsplatser
Bokmärken
Media
Foton
Foto-dokument
Gravstenar
Text-dokument
Ljudinspelningar
Video
Album
Alla Media
Info
Nyheter
Mest eftersökt
Rapporter
Databasstatistik
Träd
Grenar
Noteringar
Källor
Arkiv
DNA-tester
Kontakt
Hem
Sök
Logga in
Sök
|
Avancerad sökning
|
Sök Familjer
|
Sök på denna sajt
Förnamn:
Efternamn:
ID:
Skriv ut
Lägg till Bokmärke
English
Svenska
Du är för närvarande anonym
Levande
Individ
Anor
Ättlingar
Släktskap
Tidslinje
Familj
Föreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Vertikal
|
Endast text
|
Registerformat
|
Tabeller
|
PDF
Dra eller skrolla för att se mer av diagrammet.
Lars Markusson
ca 1610-ca 1678
Lars Markusson
F:
ca 1610
Högenorum, Norum (O)
D:
ca 1678
Gömme, Långelanda (O)
Olle Hansson
1690-Ja, datum okänt
Olle Hansson
F:
Dec 1690
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Lars Hansson
1692-Ja, datum okänt
Lars Hansson
F:
Feb 1692
Tveten, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Markus Hansson
1699-1701
Markus Hansson
F:
14 Jul 1699
D:
2 Feb 1701
Anna Markusdotter
1782-Ja, datum okänt
Anna Markusdotter
F:
1782
Backa, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Oleander Kristiansson
1853-1895
Oleander Kristiansson
F:
19 Aug 1853
Komperöd Stora, Ucklum (O)
D:
3 Aug 1895
Komperöd Stora, Ucklum (O)
Augusta Kristina Engelbrektsdotter
1851-1887
Augusta Kristina Engelbrektsdotter
F:
12 Aug 1851
Apleröd, Spekeröd (O)
V:
11 Aug 1876
Spekeröd (O)
D:
7 Jul 1887
Komperöd Stora, Ucklum (O)
Andrietta Elisabeth Engelbrektsdotter
1855-Ja, datum okänt
Andrietta Elisabeth Engelbrektsdotter
F:
20 Maj 1855
Apleröd, Spekeröd (O)
V:
30 Okt 1890
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Berta Maria Andersdotter
1890-1979
Berta Maria Andersdotter
F:
29 Apr 1890
Komperöd Stora, Ucklum (O)
D:
5 Apr 1979
Johan Rikard Olsson
1887-1974
Johan Rikard Olsson
F:
29 Maj 1887
Dal Öst, Ucklum (O)
V:
6 Jul 1916
Ucklum (O)
D:
22 Nov 1974
Ucklum (O)
Anders* Rudolf Kristiansson
1857-1891
Anders* Rudolf Kristiansson
F:
1 Okt 1857
Komperöd Stora, Ucklum (O)
D:
11 Apr 1891
Komperöd Stora, Ucklum (O)
Alma Josefina Martinsdotter
1868-Ja, datum okänt
Alma Josefina Martinsdotter
F:
21 Mar 1868
Tåsteröd Östergård, Ucklum (O)
V:
12 Maj 1889
Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders* Konrad Karlsson
1890-1978
Anders* Konrad Karlsson
F:
23 Jun 1890
Hålkekärr, Ucklum (O)
D:
14 Dec 1978
Hålkekärr, Ucklum (O)
Alfrida* Josefa Johansson
1891-1947
Alfrida* Josefa Johansson
F:
4 Mar 1891
Kleva, Spekeröd (O)
V:
26 Jul 1918
Spekeröd (O)
D:
28 Dec 1947
Hålkekärr, Ucklum (O)
Berta* Alida Karlsson
1892-1978
Berta* Alida Karlsson
F:
31 Mar 1892
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
D:
18 Feb 1978
Grindstorp, Spekeröd (O)
Alfred Hjalmar* Adielsson
1887-1965
Alfred Hjalmar* Adielsson
F:
12 Sep 1887
Vallby Ög, Solberga (O)
V:
21 Jul 1915
Ucklum (O)
D:
10 Jan 1965
Grindstorp, Spekeröd (O)
Alfred Hjalmar* Adielsson
1887-1965
Alfred Hjalmar* Adielsson
F:
12 Sep 1887
Vallby Ög, Solberga (O)
D:
10 Jan 1965
Grindstorp, Spekeröd (O)
Olof Karlsson
1900-1987
Olof Karlsson
F:
31 Okt 1900
Hålkekärr, Ucklum (O)
D:
11 Okt 1987
Jörlanda (O)
Maja Stenström
1913-1949
Maja Stenström
F:
12 Jan 1913
Gategård, Norum (O)
D:
26 Feb 1949
Jörlanda (O)
Hedvig Konstantia Karlsson
1901-Ja, datum okänt
Hedvig Konstantia Karlsson
F:
12 Nov 1901
Hålkekärr, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders Nikolaus "Nicke" Roos
1898-1978
Anders Nikolaus "Nicke" Roos
F:
21 Jan 1898
Anrås södra mellangård, Jörlanda (O)
D:
23 Sep 1978
Göteborg Johanneberg (O)
Karl* Johan Kristiansson
1857-1913
Karl* Johan Kristiansson
F:
1 Okt 1857
Komperöd Stora, Ucklum (O)
D:
13 Maj 1913
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
Inger Maja Andreasdotter
1861-1954
Inger Maja Andreasdotter
F:
13 Feb 1861
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
V:
19 Mar 1889
Ucklum (O)
D:
2 Jun 1954
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
Brita Rasmusdotter
1817-1875
Brita Rasmusdotter
F:
27 Jan 1817
D:
22 Maj 1875
Komperöd Stora, Ucklum (O)
Kristian Olsson
1820-1873
Kristian Olsson
F:
23 Jan 1820
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
1873
Maret Markusdotter
1785-1851
Maret Markusdotter
F:
1 Maj 1785
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
D:
1851
Rasmuss Larsson
1782-1870
Rasmuss Larsson
F:
29 Aug 1782
Grössby östergård, Ucklum (O)
D:
26 Feb 1870
Komperöd Stora, Ucklum (O)
Inger Markusdotter
1788-Ja, datum okänt
Inger Markusdotter
F:
1788
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Ellika Markusdotter
1790-Ja, datum okänt
Ellika Markusdotter
F:
1790
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Hansdotter
1820-Ja, datum okänt
Anna Hansdotter
F:
1820
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
Ja, datum okänt
Signe Maria Markusson
1895-Ja, datum okänt
Signe Maria Markusson
F:
20 Sep 1895
Grinneröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Karl Albin Krans Karlsson
1891-1977
Karl Albin Krans Karlsson
F:
28 Feb 1891
Backa Långemosse, Ucklum
D:
1 Feb 1977
Ucklum (O)
Karl Harry Markusson
1896-Ja, datum okänt
Karl Harry Markusson
F:
20 Okt 1896
Grinneröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Hildur* Sofia Markusson
1897-1983
Hildur* Sofia Markusson
F:
8 Nov 1897
Rinnan, Grinneröd (O)
D:
14 Maj 1983
Tallåsen, Norum (O)
Gustav* Rudolf Bergman
1894-1957
Gustav* Rudolf Bergman
F:
29 Mar 1894
Berg, Spekeröd (O)
V:
3 Apr 1920
D:
5 Sep 1957
Labol, Spekeröd (O)
Ester Juliana Markusson
1900-1983
Ester Juliana Markusson
F:
23 Jan 1900
Grinneröd (O)
D:
4 Dec 1983
Äspeskogen, Västerlanda (O)
Konrad Hjalmar Hedlund
1886-1973
Konrad Hjalmar Hedlund
F:
18 Jul 1886
Solberga (O)
V:
1 Maj 1920
D:
14 Sep 1973
Västerlanda (O)
Edit Viktoria Markusson
1904-Ja, datum okänt
Edit Viktoria Markusson
F:
1904
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Gustav Emanuel Krans Karlsson
1895-Ja, datum okänt
Gustav Emanuel Krans Karlsson
F:
28 Maj 1895
Backa, Ucklum (O)
V:
2 Maj 1923
Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Olof Samuel Markusson
1906-2005
Olof Samuel Markusson
F:
1906
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
10 Mar 2005
Harkeröd 330, Hålta (O)
Ingeborg Jusitin
1903-1974
Ingeborg Jusitin
F:
20 Jan 1903
Bergum (O)
V:
29 Okt 1939
D:
26 Jan 1974
Tage Wilhelm Markusson
1908-1979
Tage Wilhelm Markusson
F:
22 Jan 1908
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
23 Nov 1979
Grinneröd (O)
Anders Bertil Markusson
1910-1992
Anders Bertil Markusson
F:
16 Jan 1910
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
8 Feb 1992
Backa, Ucklum (O)
Svea Ingeborg Edvardsson
1910-2000
Svea Ingeborg Edvardsson
F:
18 Sep 1910
Berg, Spekeröd (O)
V:
18 Sep 1939
D:
2 Maj 2000
Ucklum (O)
Elof Ragnar Markusson
1911-1988
Elof Ragnar Markusson
F:
8 Jul 1911
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
14 Jan 1988
Ytterby (O)
Lars Sixten* Markusson
1913-Ja, datum okänt
Lars Sixten* Markusson
F:
14 Okt 1913
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Signe* Linnéa Reinholdsson
1918-2004
Signe* Linnéa Reinholdsson
F:
14 Okt 1918
Hålt, Spekeröd (O)
D:
17 Feb 2004
Ucklum (O)
Gösta Eugen Markusson
1917-1995
Gösta Eugen Markusson
F:
17 Maj 1917
Tjurbacken, Ucklum (O)
D:
21 Mar 1995
Södra Röd, Ucklum (O)
Vanja Markusson
1919-1920
Vanja Markusson
F:
1919
D:
1920
Herman Markusson
1861-Ja, datum okänt
Herman Markusson
F:
26 Okt 1861
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
Ja, datum okänt
Berta* Karolina Lysell Samuelsdotter
1875-Ja, datum okänt
Berta* Karolina Lysell Samuelsdotter
F:
24 Apr 1875
Hålt, Romelanda (O)
V:
1895
D:
Ja, datum okänt
Fritz Emanuel Johansson
1893-Ja, datum okänt
Fritz Emanuel Johansson
F:
2 Maj 1893
D:
Ja, datum okänt
Klara Maria Johansson
1894-1980
Klara Maria Johansson
F:
30 Apr 1894
Backa, Ucklum (O)
D:
10 Jan 1980
Göteborg Lundby (O)
Levande
Göran Arvid Johansson
1896-1994
Göran Arvid Johansson
F:
2 Maj 1896
Backa, Ucklum (O)
D:
22 Apr 1994
Ucklum (O)
Johan Sigfrid Johansson
1899-1990
Johan Sigfrid Johansson
F:
23 Jun 1899
Backa, Ucklum (O)
D:
19 Feb 1990
Ucklum (O)
Alida Serafia Johansson
1901-Ja, datum okänt
Alida Serafia Johansson
F:
1901
Backa, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Hulda Viktoria Johansson
1904-Ja, datum okänt
Hulda Viktoria Johansson
F:
1904
Backa, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Matilda Markusdotter
1865-Ja, datum okänt
Anna Matilda Markusdotter
F:
30 Jan 1865
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
Ja, datum okänt
Johannes Johansson
1866-Ja, datum okänt
Johannes Johansson
F:
17 Mar 1866
Ucklum (O)
V:
18 Feb 1893
Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Kristina
1897-Ja, datum okänt
Anna Kristina
F:
1897
Ucklum Nedergård, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Helfrid Axelina
1899-1908
Helfrid Axelina
F:
1899
D:
1908
Selma Linnéa
1901-Ja, datum okänt
Selma Linnéa
F:
1901
Ucklum Nedergård, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Karl Artur
1903-Ja, datum okänt
Karl Artur
F:
1903
D:
Ja, datum okänt
Estrid Sofia
1905-Ja, datum okänt
Estrid Sofia
F:
1905
D:
Ja, datum okänt
Einar Vilhelm
1907-Ja, datum okänt
Einar Vilhelm
F:
1907
D:
Ja, datum okänt
Hartvig V.
1909-1910
Hartvig V.
F:
1909
D:
1910
Henry Arnold
1910-Ja, datum okänt
Henry Arnold
F:
1910
D:
Ja, datum okänt
Rut Elly E.
1914-Ja, datum okänt
Rut Elly E.
F:
1914
D:
Ja, datum okänt
Amanda Paulina Markusdotter
1868-Ja, datum okänt
Amanda Paulina Markusdotter
F:
16 Nov 1868
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
Ja, datum okänt
Karl Hilmer Johansson
1868-Ja, datum okänt
Karl Hilmer Johansson
F:
20 Okt 1868
Tveten, Spekeröd (O)
V:
1895
D:
Ja, datum okänt
Selma Maria Markusdotter
1874-1875
Selma Maria Markusdotter
F:
1874
D:
1875
Markus Hansson
1822-1884
Markus Hansson
F:
14 Feb 1822
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
1884
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
Sofia* Matilda Mattiasdotter
1833-1919
Sofia* Matilda Mattiasdotter
F:
10 Jan 1833
Sandbräckan, Västerlanda (O)
V:
1860
D:
1919
Hilmer* Edvin Bergman
1878-Ja, datum okänt
Hilmer* Edvin Bergman
F:
16 Maj 1878
Berg, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Svante* Julius Bergman
1879-1947
Svante* Julius Bergman
F:
12 Sep 1879
Berg, Spekeröd (O)
D:
13 Okt 1947
Allmänna v.26, Göteborg Karl Johan (O)
N. N.
-1923
N. N.
D:
15 Aug 1923
Karl Bergman Eliasson
1856-1927
Karl Bergman Eliasson
F:
20 Apr 1856
Kyrkeby Västergård, Jörlanda (O)
D:
12 Maj 1927
Labol, Spekeröd (O)
Emma Gustava Helgesdotter
1855-1879
Emma Gustava Helgesdotter
F:
22 Feb 1855
Bråland Västergård, Jörlanda (O)
V:
31 Aug 1877
Spekeröd (O)
D:
24 Sep 1879
Berg, Spekeröd (O)
Selma* Lovisa Bergman
1885-Ja, datum okänt
Selma* Lovisa Bergman
F:
19 Aug 1885
Berg, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Klara* Charlotta Bergman
1887-1966
Klara* Charlotta Bergman
F:
1 Mar 1887
Berg, Spekeröd (O)
D:
13 Nov 1966
Gunnebog 66, Mölndal (O)
Hjalmar* Valfrid Bergman
1889-ca 1925
Hjalmar* Valfrid Bergman
F:
9 Feb 1889
Berg, Spekeröd (O)
D:
ca 1925
Gustav Amandus Bergman
1890-1891
Gustav Amandus Bergman
F:
27 Dec 1890
Berg, Spekeröd (O)
D:
6 Mar 1891
Berg, Spekeröd (O)
Hedvig* Matilda Bergman
1892-Ja, datum okänt
Hedvig* Matilda Bergman
F:
2 Apr 1892
Berg, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Gustav* Rudolf Bergman
1894-1957
Gustav* Rudolf Bergman
F:
29 Mar 1894
Berg, Spekeröd (O)
D:
5 Sep 1957
Labol, Spekeröd (O)
Hildur* Sofia Markusson
1897-1983
Hildur* Sofia Markusson
F:
8 Nov 1897
Rinnan, Grinneröd (O)
V:
3 Apr 1920
D:
14 Maj 1983
Tallåsen, Norum (O)
Karolina Johansdotter
1852-Ja, datum okänt
Karolina Johansdotter
F:
6 Mar 1852
Sommarhult, Torp (P)
V:
27 Dec 1884
D:
Ja, datum okänt
Olena Hansdotter
1823-1891
Olena Hansdotter
F:
1823
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
1891
Kyrkeby, Jörlanda (O)
Levande
Olof
1825-1836
Olof
F:
1825
D:
1836
Anders
1827-1828
Anders
F:
1827
D:
1828
Anna J.
1830-1831
Anna J.
F:
1830
D:
1831
Johanna Hansdotter
1833-Ja, datum okänt
Johanna Hansdotter
F:
1833
Ucklum Övergård Grinden, Ucklum(O)
D:
Ja, datum okänt
Petronella
1838-1839
Petronella
F:
1838
D:
1839
Hans Markusson
1792-1862
Hans Markusson
F:
1 Sep 1792
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
D:
10 Mar 1862
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
Annika Olsdotter
1795-1862
Annika Olsdotter
F:
20 Feb 1795
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
D:
19 Mar 1862
Ucklum Övergård, Ucklum(O)
Pernilla Markusdotter
1795-Ja, datum okänt
Pernilla Markusdotter
F:
1795
D:
Ja, datum okänt
Anders Andersson
1786-1828
Anders Andersson
F:
1786
D:
1828
Olof Markusson
1801-Ja, datum okänt
Olof Markusson
F:
1801
Hålkekärr Norra, Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Markus Hansson
1753-1820
Markus Hansson
F:
23 Mar 1753
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
17 Jan 1820
Ucklum Nedergård, Ucklum (O)
Anna Persdotter
1756-1813
Anna Persdotter
F:
17 Jan 1756
Backa, Ucklum (O)
V:
15 Sep 1782
D:
10 Jun 1813
Hålkekärr, Ucklum (O)
Anna Hansdotter
1755-1786
Anna Hansdotter
F:
1755
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
23 Apr 1786
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Börta Hansdotter
1757-Ja, datum okänt
Börta Hansdotter
F:
1757
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Elin
1760-1763
Elin
F:
23 Okt 1760
D:
3 Jan 1763
Hans Olofsson
1792-Ja, datum okänt
Hans Olofsson
F:
25 Jul 1792
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Olof Hansson
1763-1824
Olof Hansson
F:
28 Maj 1763
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
15 Mar 1824
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Katarina Jönsdotter
1759-1811
Katarina Jönsdotter
F:
11 Jan 1759
Vitsten, Solberga (O)
V:
27 Mar 1791
D:
26 Okt 1811
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Olof Bernhard Petrusson
1858-1866
Olof Bernhard Petrusson
F:
30 Jan 1858
D:
29 Nov 1866
Hilda Josefina Petrusdotter
1860-1867
Hilda Josefina Petrusdotter
F:
31 Aug 1860
D:
2 Jan 1867
Kurt* Isidor Pettersson
1908-1994
Kurt* Isidor Pettersson
F:
8 Aug 1908
Grössbacke, Spekeröd (O)
D:
14 Nov 1994
Grössbacke, Spekeröd (O)
Irma* Paulina Pettersson
1912-1961
Irma* Paulina Pettersson
F:
16 Jan 1912
Grössbacke, Spekeröd (O)
D:
10 Jun 1961
Grössbacke, Spekeröd (O)
Arne* Herbert Pettersson
1913-1994
Arne* Herbert Pettersson
F:
10 Nov 1913
Grössbacke, Spekeröd (O)
D:
2 Sep 1994
Grössbacke, Spekeröd (O)
Johan* Alfred Petrusson
1863-1948
Johan* Alfred Petrusson
F:
17 Apr 1863
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
29 Mar 1948
Grössbacke, Spekeröd (O)
Julia Petrusdotter
1869-1953
Julia Petrusdotter
F:
2 Mar 1869
Norum (O)
V:
21 Jun 1907
D:
23 Apr 1953
Grössbacke, Spekeröd (O)
Levande
Levande
Gun* Monika Petrusson
1943-1992
Gun* Monika Petrusson
F:
7 Mar 1943
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
17 Apr 1992
Halltorp, Solberga (O)
Levande
John* Paul Petrusson
1910-1995
John* Paul Petrusson
F:
6 Jul 1910
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
25 Sep 1995
Apleröd, Spekeröd (O)
Edit Cecilia Petrusson
1909-1991
Edit Cecilia Petrusson
F:
25 Mar 1909
Groland Östergård, Spekeröd (O)
V:
24 Jan 1938
Spekeröd (O)
D:
22 Apr 1991
Apleröd, Spekeröd (O)
Levande
Karl Linus* Petrusson
1911-1996
Karl Linus* Petrusson
F:
21 Sep 1911
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
16 Sep 1996
Gåre, Spekeröd (O)
Aina* Linnéa Viola Reinholdsson
1920-2003
Aina* Linnéa Viola Reinholdsson
F:
8 Maj 1920
Hergussseröd Södra, Ucklum (O)
V:
12 Aug 1939
D:
11 Maj 2003
Gåre, Spekeröd (O)
Levande
Levande
Levande
Erene Andrea Petrusson
1914-Ja, datum okänt
Erene Andrea Petrusson
F:
24 Dec 1914
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Ivar Marinus Svensson
1906-1985
Ivar Marinus Svensson
F:
2 Nov 1906
Apleröd, Spekeröd (O)
V:
1942
D:
3 Dec 1985
Apleröd, Spekeröd (O)
Gunnar* Valentin Petrusson
1916-Ja, datum okänt
Gunnar* Valentin Petrusson
F:
26 Nov 1916
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders* Emil Petrusson
1866-1923
Anders* Emil Petrusson
F:
8 Feb 1866
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
27 Nov 1923
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Anna Johannesdotter
1881-1948
Anna Johannesdotter
F:
24 Jan 1881
Lundby, Spekeröd (O)
V:
26 Sep 1909
Spekeröd (O)
D:
22 Aug 1948
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Olof Bernhard Petrusson
1868-1878
Olof Bernhard Petrusson
F:
22 Dec 1868
D:
1878
Hilda Josefina Petrusson
1871-1927
Hilda Josefina Petrusson
F:
28 Apr 1871
Enslöv (N)
D:
19 Mar 1927
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Karl* Albin Petrusson
1874-Ja, datum okänt
Karl* Albin Petrusson
F:
15 Mar 1874
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Axel* Julius Petrusson
1876-1950
Axel* Julius Petrusson
F:
13 Dec 1876
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
11 Nov 1950
Känstorp, Spekeröd (O)
Hanna Justina Rutgersson
1880-Ja, datum okänt
Hanna Justina Rutgersson
F:
16 Apr 1880
Ucklum (O)
D:
Ja, datum okänt
Petrus Olsson
1823-1911
Petrus Olsson
F:
5 Sep 1823
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
17 Aug 1911
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Inger Kristina Börjesdotter
1834-1911
Inger Kristina Börjesdotter
F:
12 Aug 1834
Hammar, Norum (O)
V:
26 Jul 1857
Norum (O)
D:
27 Dec 1911
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Helena Persdotter
1797-1874
Helena Persdotter
F:
22 Okt 1797
Grindstorp, Spekeröd (O)
V:
27 Mar 1819
D:
8 Mar 1874
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
Helena
1766-1771
Helena
F:
1766
D:
3 Mar 1771
Elias
1769-1771
Elias
F:
1769
D:
21 Apr 1771
Helena Hansdotter
1772-Ja, datum okänt
Helena Hansdotter
F:
1772
D:
Ja, datum okänt
Elin Hansdotter
1775-1839
Elin Hansdotter
F:
4 Jun 1775
Apleröd Östra, Spekeröd (O)
D:
2 Okt 1839
Hallekullen Nedra, Spekeröd (O)
Nils Svensson
1755-1836
Nils Svensson
F:
25 Dec 1755
Norum (O)
V:
31 Mar 1820
Spekeröd (O)
D:
6 Mar 1836
Hallekullen Nedra, Spekeröd (O)
Ingeborg
1779-1786
Ingeborg
F:
27 Mar 1779
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
13 Maj 1786
Apleröd, Spekeröd (O)
Hans Markusson
1731-1789
Hans Markusson
F:
14 Feb 1731
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
2 Maj 1789
Apleröd, Spekeröd (O)
Marit Hansdotter
1734-1803
Marit Hansdotter
F:
5 Jun 1734
Västra Harås, Spekeröd (O)
V:
31 Maj 1752
Spekeröd (O)
D:
22 Okt 1803
Apleröd, Spekeröd (O)
Olof Markusson
1732-Ja, datum okänt
Olof Markusson
F:
26 Dec 1732
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Börta Bengtsdotter
1762-Ja, datum okänt
Börta Bengtsdotter
F:
28 Apr 1762
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Nils Hjälte Bengtsson
1764-1833
Nils Hjälte Bengtsson
F:
17 Apr 1764
Apleröd, Spekeröd (O)
D:
4 Aug 1833
Bräcke, Torsby (O)
Annika Svensdotter
1760-1830
Annika Svensdotter
F:
27 Sep 1760
Bräcke, Torsby (O)
V:
25 Mar 1787
D:
20 Apr 1830
Bräcke, Torsby (O)
Magnus Bengtsson
1768-Ja, datum okänt
Magnus Bengtsson
F:
1768
D:
Ja, datum okänt
Sven Bengtsson
1775-Ja, datum okänt
Sven Bengtsson
F:
1775
D:
Ja, datum okänt
Maret Markusdotter
1735-Ja, datum okänt
Maret Markusdotter
F:
26 Maj 1735
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Bengt Nilsson
1731-Ja, datum okänt
Bengt Nilsson
F:
20 Jan 1731
D:
Ja, datum okänt
Börta Markusdotter
1738-1739
Börta Markusdotter
F:
15 Jan 1738
D:
5 Aug 1739
Rasmuss Markusson
1741-1741
Rasmuss Markusson
F:
1 Jun 1741
D:
14 Jun 1741
Markus Hansson
1701-1742
Markus Hansson
F:
1701
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
7 Feb 1742
Tveten Södra, Spekeröd (O)
Anna Rasmusdotter
1709-1746
Anna Rasmusdotter
F:
12 Dec 1709
Tveten Norra, Spekeröd (O)
V:
12 Apr 1730
D:
17 Mar 1746
Tveten Södra, Spekeröd (O)
Anders Ivarsson
1804-Ja, datum okänt
Anders Ivarsson
F:
22 Jun 1804
D:
Ja, datum okänt
Börta Ivarsdotter
1806-1818
Börta Ivarsdotter
F:
15 Mar 1806
Hålt, Spekeröd (O)
D:
12 Jun 1818
Hålt, Spekeröd (O)
Olena Ivarsdotter
1809-Ja, datum okänt
Olena Ivarsdotter
F:
29 Sep 1809
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Petronella Ivarsdotter
1809-1818
Petronella Ivarsdotter
F:
29 Sep 1809
Hålt, Spekeröd (O)
D:
15 Jun 1818
Hålt, Spekeröd (O)
Katarina Ivarsdotter
1812-Ja, datum okänt
Katarina Ivarsdotter
F:
23 Feb 1812
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Nils Ivarsson
1814-1892
Nils Ivarsson
F:
14 Jun 1814
Hålt, Spekeröd (O)
D:
13 Feb 1892
Hålt, Spekeröd (O)
Kristina Svensdotter
1827-1856
Kristina Svensdotter
F:
12 Nov 1827
Spekeröd (O)
D:
28 Jul 1856
Spekeröd (O)
Josefina Beata Nilsdotter
1857-Ja, datum okänt
Josefina Beata Nilsdotter
F:
28 Jul 1857
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Jenny Eugenia Nilsson
1891-1895
Jenny Eugenia Nilsson
F:
20 Aug 1891
Anvik, Spekeröd (O)
D:
28 Apr 1895
Anvik, Spekeröd (O)
Oskar Nilsson
1883-Ja, datum okänt
Oskar Nilsson
F:
8 Maj 1883
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Ivar Nilsson
1885-1984
Ivar Nilsson
F:
9 Jan 1885
Spekeröd (O)
D:
6 Apr 1984
Göteborg Johanneberg (O)
John* Edvin Nelson
1887-1966
John* Edvin Nelson
F:
13 Jul 1887
Spekeröd (O)
D:
27 Mar 1966
Harås östra, Spekeröd (O)
Greta* Helfrida Pettersson
1898-1979
Greta* Helfrida Pettersson
F:
9 Jul 1898
Norum (O)
V:
27 Okt 1922
D:
21 Apr 1979
Harås östra, Spekeröd (O)
Josefina Albertina Nilsson
1889-1977
Josefina Albertina Nilsson
F:
21 Aug 1889
Anvik, Spekeröd (O)
D:
19 Aug 1977
Göteborg Johanneberg (O)
Levande
Ester Sigrid Nilsson
1894-Ja, datum okänt
Ester Sigrid Nilsson
F:
15 Feb 1894
Anvik, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Algot* Vilhelm Nilsson
1895-1995
Algot* Vilhelm Nilsson
F:
14 Nov 1895
Anvik, Spekeröd (O)
D:
28 Aug 1995
Stenungsund, Norum (O)
Nils Hugo Nilsson
1898-Ja, datum okänt
Nils Hugo Nilsson
F:
5 Mar 1898
Anvik, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Jenny Elisabet Nilsson
1900-1975
Jenny Elisabet Nilsson
F:
19 Mar 1900
Anvik, Spekeröd (O)
D:
3 Jan 1975
Göteborg Vasa (O)
Anna Hildur Nilsson
1902-1991
Anna Hildur Nilsson
F:
14 Jan 1902
Anvik, Spekeröd (O)
D:
5 Jun 1991
Härlanda (O)
Levande
Karl Johannes Nilsson
1903-Ja, datum okänt
Karl Johannes Nilsson
F:
19 Okt 1903
Anvik, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Berta Ingeborg Nilsson
1906-1992
Berta Ingeborg Nilsson
F:
10 Sep 1906
Anvik, Spekeröd (O)
D:
19 Feb 1992
Västra Harås, Spekeröd (O)
Johannes Nilsson
1859-Ja, datum okänt
Johannes Nilsson
F:
9 Jun 1859
Hult, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Elisabet Tomsson Olofsdotter
1862-Ja, datum okänt
Elisabet Tomsson Olofsdotter
F:
30 Apr 1862
Hallbjörntorp, Torsby (O)
V:
30 Mar 1883
D:
Ja, datum okänt
Nils Julius*
1888-Ja, datum okänt
Nils Julius*
F:
18 Apr 1888
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Karl Arvid Reisdahl
1890-1968
Karl Arvid Reisdahl
F:
16 Maj 1890
Anvik, Spekeröd (O)
D:
14 Okt 1968
Uddevalla (O)
Signe Märta Helena
1901-1986
Signe Märta Helena
F:
23 Aug 1901
Lysekil (O)
D:
5 Feb 1986
Uddevalla (O)
August George*
1892-Ja, datum okänt
August George*
F:
26 Dec 1892
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Ernst
1895-Ja, datum okänt
Ernst
F:
1895
D:
Ja, datum okänt
Alma Andrea Karlsson
1896-1979
Alma Andrea Karlsson
F:
31 Okt 1896
Hålt, Spekeröd (O)
D:
10 Okt 1979
Ucklum (O)
Robert* Einar
1899-Ja, datum okänt
Robert* Einar
F:
18 Maj 1899
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Hedvig Josefina Karlsson
1901-1974
Hedvig Josefina Karlsson
F:
27 Dec 1901
Hålt, Spekeröd (O)
D:
1 Nov 1974
Tuve Sörgård, Tuve (O)
Warenius
-1944
Warenius
D:
1 Apr 1944
Andrietta* Gustava Nilsdotter
1862-1911
Andrietta* Gustava Nilsdotter
F:
14 Jan 1862
Spekeröd (O)
D:
1911
August Karlsson
1862-Ja, datum okänt
August Karlsson
F:
6 Nov 1862
Västerlanda (O)
V:
12 Feb 1888
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Olivia Karolina Nilsdotter
1863-Ja, datum okänt
Olivia Karolina Nilsdotter
F:
14 Dec 1863
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Axel Nikanor
1892-Ja, datum okänt
Axel Nikanor
F:
1892
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Annie Linnéa Nilsson
1894-Ja, datum okänt
Annie Linnéa Nilsson
F:
1894
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Evald Werner
1896-Ja, datum okänt
Evald Werner
F:
1896
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Frits Torvald Nilsson
1899-Ja, datum okänt
Frits Torvald Nilsson
F:
1899
Göteborg Lundby (O)
D:
Ja, datum okänt
Edla Nilsson
1902-1988
Edla Nilsson
F:
19 Mar 1902
Kvarteret K, Lundby (O)
D:
17 Apr 1988
Labol, Spekeröd (O)
Algot Larsson
1897-1995
Algot Larsson
F:
15 Feb 1897
Asperunnen, Spekeröd (O)
V:
1 Feb 1926
D:
18 Mar 1995
Labol, Spekeröd (O)
Nils Nilsson
1866-Ja, datum okänt
Nils Nilsson
F:
26 Sep 1866
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Augusta Matilda Andersdotter
1871-Ja, datum okänt
Augusta Matilda Andersdotter
F:
1871
Spekeröd (O)
V:
1891
D:
Ja, datum okänt
Axel Nilsson
1869-Ja, datum okänt
Axel Nilsson
F:
25 Aug 1869
Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Jonsdotter
1826-1897
Anna Jonsdotter
F:
15 Maj 1826
Backegärdet, Spekeröd (O)
V:
5 Jun 1857
Spekeröd (O)
D:
3 Aug 1897
Hålt, Spekeröd (O)
Olof Ivarsson
1816-Ja, datum okänt
Olof Ivarsson
F:
13 Aug 1816
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Andreas Ivarsson
1818-1819
Andreas Ivarsson
F:
18 Aug 1818
Hålt, Spekeröd (O)
D:
4 Sep 1819
Hålt, Spekeröd (O)
Peter Ivarsson
1820-Ja, datum okänt
Peter Ivarsson
F:
23 Sep 1820
Hålt, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Olofsdotter
1778-1860
Anna Olofsdotter
F:
28 Feb 1778
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
13 Nov 1860
Hålt, Spekeröd (O)
Ivar Andersson
1769-Ja, datum okänt
Ivar Andersson
F:
3 Feb 1769
D:
Ja, datum okänt
Gunnur Olofsdotter
1779-Ja, datum okänt
Gunnur Olofsdotter
F:
12 Sep 1779
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Nils Olofsson
1783-Ja, datum okänt
Nils Olofsson
F:
13 Jan 1783
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Pernilla Olofsson
1784-Ja, datum okänt
Pernilla Olofsson
F:
22 Maj 1784
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders Olofsson
1788-Ja, datum okänt
Anders Olofsson
F:
28 Maj 1788
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Maret Andersdotter
1795-ca 1798
Maret Andersdotter
F:
14 Jan 1795
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
ca 1798
Kleva, Spekeröd (O)
Olof Persson
1752-Ja, datum okänt
Olof Persson
F:
29 Okt 1752
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Börta Nilsdotter
1753-1833
Börta Nilsdotter
F:
24 Maj 1753
Apleröd, Spekeröd (O)
V:
8 Jan 1775
Spekeröd (O)
D:
2 Jul 1833
Apleröd, Spekeröd (O)
Gunnur Persdotter
1757-1757
Gunnur Persdotter
F:
1 Mar 1757
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
31 Okt 1757
Åketorp, Spekeröd (O)
Olaus Andersson
1830-1842
Olaus Andersson
F:
19 Jan 1830
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
2 Jan 1842
Åketorp, Spekeröd (O)
Ambernt Andersson
1831-Ja, datum okänt
Ambernt Andersson
F:
29 Nov 1831
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Inger Maria Andersdotter
1835-Ja, datum okänt
Inger Maria Andersdotter
F:
4 Maj 1835
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Greta Olsdotter
1809-1864
Anna Greta Olsdotter
F:
30 Sep 1809
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
23 Mar 1864
Hallekullen, Spekeröd (O)
Anders Olsson
1802-1836
Anders Olsson
F:
23 Mar 1802
Spekeröd (O)
D:
18 Jun 1836
Åketorp, Spekeröd (O)
August Kristiansson
1839-1843
August Kristiansson
F:
8 Maj 1839
Råhagen, Spekeröd (O)
D:
30 Mar 1843
Råhagen, Spekeröd (O)
Karl Johan Augustsson
1870-1894
Karl Johan Augustsson
F:
8 Maj 1870
Halleby, Jörlanda (O)
D:
14 Okt 1894
Halleby, Jörlanda (O)
Hulda* Alfrida Augustdotter
1874-1916
Hulda* Alfrida Augustdotter
F:
10 Jan 1874
Halleby, Jörlanda (O)
D:
25 Dec 1916
Sävelycke, Jörlanda (O)
Johan Harald* Amberntsson Bergström
1872-1958
Johan Harald* Amberntsson Bergström
F:
9 Feb 1872
Kyrkeby Östergård, Jörlanda (O)
V:
18 Aug 1897
Spekeröd (O)
D:
23 Apr 1958
Jörlanda (O)
Josef Adolf Johansson
1877-1969
Josef Adolf Johansson
F:
28 Apr 1877
Sävelycke Västergård, Jörlanda (O)
D:
2 Jun 1969
Sävelycke Västergård, Jörlanda (O)
Isabella Katarina (Adelina) Andersson
1880-1970
Isabella Katarina (Adelina) Andersson
F:
2 Sep 1880
Göteborg Domkyrkofs. (O)
V:
28 Nov 1915
D:
24 Jan 1970
Sävelycke Västergård, Jörlanda (O)
Inger Johanna Kristiansdotter
1842-1928
Inger Johanna Kristiansdotter
F:
2 Apr 1842
Råhagen, Spekeröd (O)
D:
3 Mar 1928
Sävelycke Västergård, Jörlanda (O)
August Johansson
1835-1925
August Johansson
F:
24 Mar 1835
Smundstorp Örndalen, Spekeröd (O)
V:
8 Maj 1870
D:
13 Apr 1925
Sävelycke Västergård, Jörlanda (O)
Elin Amalia Kristiansson
1884-1955
Elin Amalia Kristiansson
F:
22 Mar 1884
Jörlanda (O)
D:
18 Jan 1955
Ekedalsg 51, Göteborg Masthugg (O)
Karl Emil Karlsson
1884-1978
Karl Emil Karlsson
F:
22 Feb 1884
Flo (R)
V:
22 Mar 1954
D:
22 Jan 1978
Fredriksdalsg 3, Göteborg Johanneberg (O)
Karl Leonard Kristiansson
1888-1979
Karl Leonard Kristiansson
F:
31 Mar 1888
Halleby, Jörlanda (O)
D:
16 Jul 1979
Vegagatan 55, Göteborg Oscar Fredrik (O)
Elin Hagberg
1887-1964
Elin Hagberg
F:
18 Aug 1887
Göteborg Masthugg (O)
V:
25 Nov 1911
D:
19 Mar 1964
Slottskogsg 33, Göteborg Karl Johan (O)
August Kristiansson
1846-1930
August Kristiansson
F:
4 Jul 1846
Råhagen, Spekeröd (O)
D:
29 Jul 1930
Örgrytehemmet, Göteborg Örgryte (O)
Anna Kristina Berndtsdotter
1846-1927
Anna Kristina Berndtsdotter
F:
6 Jun 1846
Klövedal (O)
V:
8 Sep 1880
D:
26 Maj 1927
Johannes Kristensson
1850-1916
Johannes Kristensson
F:
5 Mar 1850
Råhagen, Spekeröd (O)
D:
11 Apr 1916
Justina Albertina Olsson
1860-1938
Justina Albertina Olsson
F:
27 Mar 1860
Norum (O)
D:
16 Nov 1938
Göteborg Kristine (O)
Kristian Johannesson
1809-1857
Kristian Johannesson
F:
5 Okt 1809
Spekeröd (O)
D:
4 Maj 1857
Hallekullen, Spekeröd (O)
Karin Olofsdotter
1812-Ja, datum okänt
Karin Olofsdotter
F:
1812
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Katarina Olofsdotter
1816-Ja, datum okänt
Katarina Olofsdotter
F:
11 Jan 1816
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders Olofsson
1818-Ja, datum okänt
Anders Olofsson
F:
10 Apr 1818
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Maria Olofsdotter
1821-Ja, datum okänt
Anna Maria Olofsdotter
F:
9 Aug 1821
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Laurina Olofsdotter
1826-Ja, datum okänt
Laurina Olofsdotter
F:
24 Sep 1826
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Inger Andersdotter
1785-1832
Inger Andersdotter
F:
9 Dec 1785
Kleva, Spekeröd (O)
D:
19 Feb 1832
Åketorp, Spekeröd (O)
Olof Olsson
1780-Ja, datum okänt
Olof Olsson
F:
12 Nov 1780
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders Andersson
1790-Ja, datum okänt
Anders Andersson
F:
22 Nov 1790
Kleva, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Gunnur Persdotter
1758-1821
Gunnur Persdotter
F:
23 Dec 1758
Åketorp, Spekeröd (O)
D:
2 Feb 1821
Kleva, Spekeröd (O)
Anders Andersson
1752-1813
Anders Andersson
F:
17 Apr 1752
Kleva, Spekeröd (O)
V:
28 Nov 1783
Spekeröd (O)
D:
10 Maj 1813
Kleva, Spekeröd (O)
Maret Svensdotter
1734-1801
Maret Svensdotter
F:
27 Jan 1734
Strandnorum Bergegård, Norum (O)
D:
1 Maj 1801
Tveten Norra, Spekeröd (O)
Per Olsson
1716-1759
Per Olsson
F:
Maj 1716
Åketorp, Spekeröd (O)
V:
2 Jun 1751
Spekeröd (O)
D:
8 Jun 1759
Åketorp, Spekeröd (O)
Per Rasmusson
ca 1765-Ja, datum okänt
Per Rasmusson
F:
ca 1765
Tveten Norra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Nils Rasmusson
ca 1767-Ja, datum okänt
Nils Rasmusson
F:
ca 1767
Tveten Norra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Margareta Rasmusdotter
1768-Ja, datum okänt
Margareta Rasmusdotter
F:
8 Jun 1768
Tveten Norra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Börta Rasmusdotter
ca 1771-Ja, datum okänt
Börta Rasmusdotter
F:
ca 1771
Tveten Norra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Markus Rasmusson
ca 1773-Ja, datum okänt
Markus Rasmusson
F:
ca 1773
Tveten Norra, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Olof Svensson
1736-1736
Olof Svensson
F:
29 Aug 1736
D:
4 Nov 1736
Cecilia Olofsdotter
1765-1770
Cecilia Olofsdotter
F:
25 Apr 1765
D:
22 Jan 1770
Anna Olofsdotter
1766-1768
Anna Olofsdotter
F:
4 Nov 1766
D:
13 Aug 1768
Axel Julius Edvardsson
1877-1879
Axel Julius Edvardsson
F:
9 Maj 1877
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
11 Maj 1879
Jörlanda (O)
Albin* Emil Edvardsson
1879-1966
Albin* Emil Edvardsson
F:
17 Sep 1879
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
30 Jul 1966
Forshälla (O)
Gerda* Bernhardina Rutgersson
1879-Ja, datum okänt
Gerda* Bernhardina Rutgersson
F:
6 Okt 1879
Jörlanda (O)
D:
Ja, datum okänt
Jenny Edvardsdotter
1882-1887
Jenny Edvardsdotter
F:
9 Jun 1882
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
4 Mar 1887
Jörlanda (O)
Klara Edvardsdotter
1882-ca 1922
Klara Edvardsdotter
F:
9 Jun 1882
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
ca 1922
Jörlanda (O)
Niklas* Gottfrid Andersson
1880-1973
Niklas* Gottfrid Andersson
F:
20 Dec 1880
Rannekärr Övra , Jörlanda (O)
D:
23 Jul 1973
Jörlanda (O)
Alma Edvardsdotter
1885-1959
Alma Edvardsdotter
F:
9 Jan 1885
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
Dec 1959
Jörlanda (O)
Axel Hjalmar* Karlsson
1878-1947
Axel Hjalmar* Karlsson
F:
18 Nov 1878
Bärby, Jörlanda (O)
D:
1947
Jörlanda (O)
Oskar Hjalmar Edvardsson
1887-1887
Oskar Hjalmar Edvardsson
F:
20 Jun 1887
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
14 Sep 1887
Jörlanda (O)
Oskar Hjalmar* Edvardsson
1889-1952
Oskar Hjalmar* Edvardsson
F:
4 Jul 1889
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
24 Aug 1952
Jörlanda (O)
Hulda* Maria Bruhn
1889-1980
Hulda* Maria Bruhn
F:
6 Jan 1889
Jörlanda (O)
D:
1 Nov 1980
Jörlanda (O)
Ivar Edvardsson
1892-1983
Ivar Edvardsson
F:
11 Jun 1892
Jörlanda (O)
D:
31 Jul 1983
Tallåsen, Norum (O)
Klara* Davida Efraimsdotter
1892-1981
Klara* Davida Efraimsdotter
F:
11 Jun 1892
Jörlanda (O)
V:
26 Sep 1919
D:
8 Aug 1981
Tallåsen, Norum (O)
Jenny Helga* Andreasson
1895-1983
Jenny Helga* Andreasson
F:
25 Sep 1895
Torp Västra, Jörlanda (O)
D:
21 Feb 1983
Tega, Ytterby (O)
Levande
Levande
Hilda* Kristina Amberntsdotter
1851-1936
Hilda* Kristina Amberntsdotter
F:
23 Dec 1851
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
1936
Jörlanda (O)
Edvard Andreasson
1850-ca 1933
Edvard Andreasson
F:
6 Aug 1850
Torp Västra, Jörlanda (O)
V:
15 Mar 1877
Jörlanda (O)
D:
ca 1933
Jörlanda (O)
Alfred Amberntsson
1854-eft 1921
Alfred Amberntsson
F:
14 Jul 1854
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
eft 1921
Ålderdomshemmet, Toröd, Jörlanda (O)
Hilbert Lorentz Amberntsson
1857-1864
Hilbert Lorentz Amberntsson
F:
10 Maj 1857
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
19 Mar 1864
Jörlanda (O)
Anna Lovisa Andersson
1885-1885
Anna Lovisa Andersson
F:
29 Apr 1885
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
4 Jul 1885
Jörlanda (O)
Gerda* Kristina Andersson
1885-1977
Gerda* Kristina Andersson
F:
29 Apr 1885
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
23 Feb 1977
Kareby (O)
Johan Hermansson
-1962
Johan Hermansson
V:
1912
D:
5 Apr 1962
Annie Viktoria Andersson
1891-Ja, datum okänt
Annie Viktoria Andersson
F:
6 Jun 1891
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
Ja, datum okänt
John Ivar* Amberntsson
1892-1967
John Ivar* Amberntsson
F:
14 Apr 1892
Ramsön, Jörlanda (O)
V:
8 Feb 1918
D:
3 Sep 1967
Kareby (O)
Anna Kristina Amberntsdotter
1860-1945
Anna Kristina Amberntsdotter
F:
24 Mar 1860
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
1945
Kareby (O)
Alfred Andersson
1854-Ja, datum okänt
Alfred Andersson
F:
7 Mar 1854
Anrås Norra Övergård, Jörlanda (O)
V:
18 Dec 1884
Jörlanda (O)
D:
Ja, datum okänt
Alfrida* Josefa Johansson
1891-1947
Alfrida* Josefa Johansson
F:
4 Mar 1891
Kleva, Spekeröd (O)
D:
28 Dec 1947
Hålkekärr, Ucklum (O)
Anders* Konrad Karlsson
1890-1978
Anders* Konrad Karlsson
F:
23 Jun 1890
Hålkekärr, Ucklum (O)
V:
26 Jul 1918
Spekeröd (O)
D:
14 Dec 1978
Hålkekärr, Ucklum (O)
Ida* Kristina Johansson
1892-1954
Ida* Kristina Johansson
F:
31 Dec 1892
Kleva, Spekeröd (O)
D:
5 Maj 1954
Anna* Charlotta Johansson
1894-1942
Anna* Charlotta Johansson
F:
24 Nov 1894
Kleva, Spekeröd (O)
D:
2 Jan 1942
Göteborg (O)
Axel* Ivar Karlsson
1892-1957
Axel* Ivar Karlsson
F:
7 Jan 1892
Lökeberg V, Hålta (O)
V:
28 Dec 1923
Spekeröd (O)
D:
6 Aug 1957
Göteborg (O)
Josef Albin* Olofsson
1897-1971
Josef Albin* Olofsson
F:
24 Jan 1897
Kleva, Spekeröd (O)
D:
16 Nov 1971
Kleva, Spekeröd (O)
Helfrid* Linnéa Svensson
1904-1991
Helfrid* Linnéa Svensson
F:
24 Jan 1904
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
23 Nov 1991
Smundstorp, Spekeröd (O)
Signe* Ingeborg Johansson
1899-1958
Signe* Ingeborg Johansson
F:
30 Maj 1899
Kleva, Spekeröd (O)
D:
8 Jun 1958
Göteborg Härlanda (O)
Göran* Hilmer Olsson
1902-1964
Göran* Hilmer Olsson
F:
17 Apr 1902
Prästgården, Spekeröd (O)
D:
17 Feb 1964
Göteborg Härlanda (O)
Helga* Viktoria Johansson
1901-1991
Helga* Viktoria Johansson
F:
13 Jun 1901
Kleva, Spekeröd (O)
D:
4 Jan 1991
Onsala (N)
Per Hilding* Valdemar Lundbäck
1900-1985
Per Hilding* Valdemar Lundbäck
F:
3 Okt 1900
Fässberg (O)
V:
23 Dec 1943
D:
7 Jan 1985
Onsala (N)
Ruth* Evelina Johansson
1904-1994
Ruth* Evelina Johansson
F:
17 Jun 1904
Kleva, Spekeröd (O)
D:
3 Maj 1994
Hamra, Ucklum (O)
Erik* Gunnar Edvardsson
1910-1998
Erik* Gunnar Edvardsson
F:
7 Nov 1910
Hallekullen, Spekeröd (O)
V:
30 Maj 1936
Spekeröd (O)
D:
30 Jun 1998
Hamra, Ucklum (O)
Evert* Torsten Johansson
1906-1991
Evert* Torsten Johansson
F:
15 Jun 1906
Kleva, Spekeröd (O)
D:
7 Jan 1991
Kleva, Spekeröd (O)
Sigrid* Margareta Svensson
1912-1980
Sigrid* Margareta Svensson
F:
26 Jul 1912
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
9 Nov 1980
Kleva, Spekeröd (O)
Juliana Amberntsdotter
1861-1947
Juliana Amberntsdotter
F:
30 Sep 1861
Anrås Norra, Jörlanda (O)
D:
5 Mar 1947
Kleva, Spekeröd (O)
Olof Alfred* Johansson
1858-1932
Olof Alfred* Johansson
F:
1858
Smundstorp, Spekeröd (O)
V:
5 Apr 1890
Jörlanda (O)
D:
21 Dec 1932
Spekeröd (O)
Karolina Amberntsdotter
1864-1894
Karolina Amberntsdotter
F:
27 Feb 1864
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
3 Apr 1894
Göteborg Masthugg (O)
Levande
Hilma Lovisa Amberntsdotter
1867-1874
Hilma Lovisa Amberntsdotter
F:
3 Feb 1867
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
26 Jan 1874
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
Hildebert Lorentz Amberntsson
1870-1874
Hildebert Lorentz Amberntsson
F:
28 Jan 1870
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
14 Feb 1874
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
Albin Emil Amberntsson
1873-1875
Albin Emil Amberntsson
F:
11 Apr 1873
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
12 Dec 1875
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
Inger-Kristina Helgesdotter
1830-1906
Inger-Kristina Helgesdotter
F:
9 Dec 1830
Anrås Norra Östergård, Jörlanda (O)
D:
23 Jul 1906
Spekeröd (O)
Ambernt Andersson
1828-1906
Ambernt Andersson
F:
23 Dec 1828
Anrås Norra Övergård, Jörlanda (O)
V:
22 Jan 1851
Jörlanda (O)
D:
7 Jun 1906
Spekeröd (O)
Inger Svensdotter
1806-1857
Inger Svensdotter
F:
9 Jun 1806
Kleva, Spekeröd (O)
D:
2 Jan 1857
Stora Höga, Jörlanda (O)
Helge Olsson
1787-1834
Helge Olsson
F:
5 Maj 1787
Anrås Norra, Jörlanda (O)
D:
6 Sep 1834
Jörlanda (O)
Gustava Andersdotter
1840-Ja, datum okänt
Gustava Andersdotter
F:
20 Jan 1840
Anrås Nordre Södergård, Jörlanda (O)
D:
Ja, datum okänt
Emma Beata Andersdotter
1842-Ja, datum okänt
Emma Beata Andersdotter
F:
15 Maj 1842
Anrås Nordre, Jörlanda (O)
D:
Ja, datum okänt
August Andersson
1845-ca 1905
August Andersson
F:
13 Mar 1845
Anrås Nedra, Jörlanda (O)
D:
ca 1905
Stora Höga, Jörlanda (O)
Anna Sofia Abrahamsdotter
1844-eft 1929
Anna Sofia Abrahamsdotter
F:
8 Sep 1844
Törreby Övra, Jörlanda (O)
V:
ca 1901
D:
eft 1929
Stora Höga, Jörlanda (O)
Niklas Andersson
1847-Ja, datum okänt
Niklas Andersson
F:
1847
D:
Ja, datum okänt
Alexander Andersson
1850-Ja, datum okänt
Alexander Andersson
F:
1850
D:
Ja, datum okänt
Anders Guttormsson
1807-Ja, datum okänt
Anders Guttormsson
F:
29 Jul 1807
Lilla Höga, Jörlanda (O)
D:
Ja, datum okänt
Lars Alfrid Samuelsson
1857-Ja, datum okänt
Lars Alfrid Samuelsson
F:
6 Okt 1857
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Kristina Samuelsdotter
1864-Ja, datum okänt
Anna Kristina Samuelsdotter
F:
5 Maj 1864
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Samuel Larsson
1831-Ja, datum okänt
Samuel Larsson
F:
11 Dec 1831
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Kristina Andersdotter
1826-Ja, datum okänt
Kristina Andersdotter
F:
6 Jun 1826
Solberga (O)
D:
Ja, datum okänt
Lars Svensson
1857-1902
Lars Svensson
F:
27 Jul 1857
Krokslycke, Spekeröd (O)
D:
17 Jul 1902
Svenseröd Övre, Västerlanda (O)
Andrietta Gustava Nilsdotter
1859-1917
Andrietta Gustava Nilsdotter
F:
20 Okt 1859
Torp, Spekeröd (O)
V:
15 Mar 1857
Spekeröd (O)
D:
7 Aug 1917
Svenseröd Övre, Västerlanda (O)
Inger Johanna Larsdotter
1835-1914
Inger Johanna Larsdotter
F:
30 Sep 1835
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
10 Jun 1914
Groland Mellangård, Spekeröd (O)
Sven Larsson
1827-1858
Sven Larsson
F:
29 Okt 1827
Krokslycke, Spekeröd (O)
V:
24 Apr 1857
Spekeröd (O)
D:
20 Dec 1858
Krokslycke, Spekeröd (O)
Karin Svensdotter
1808-1857
Karin Svensdotter
F:
9 Mar 1808
Kleva, Spekeröd (O)
D:
10 Mar 1857
Smundstorp, Spekeröd (O)
Lars Larsson
1789-1844
Lars Larsson
F:
30 Jan 1789
Spekeröd (O)
D:
1844
Sven Eliasson
1849-1854
Sven Eliasson
F:
30 Sep 1849
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
20 Jan 1854
Smundstorp, Spekeröd (O)
Elias Svensson
1822-1902
Elias Svensson
F:
19 Apr 1822
Smundstorp, Spekeröd (O)
D:
18 Okt 1902
Groland Porsån, Spekeröd (O)
Olof Svensson
1810-Ja, datum okänt
Olof Svensson
F:
4 Sep 1810
D:
Ja, datum okänt
Anna Katrin Jakobsdotter
1816-Ja, datum okänt
Anna Katrin Jakobsdotter
F:
1816
D:
Ja, datum okänt
Rasmus Svensson
1813-Ja, datum okänt
Rasmus Svensson
F:
1813
Kleva, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Börta Larsdotter
1811-Ja, datum okänt
Börta Larsdotter
F:
1811
D:
Ja, datum okänt
Sofia Svensdotter
1815-1818
Sofia Svensdotter
F:
22 Jun 1815
D:
10 Dec 1818
Sven Olofsson
1769-1815
Sven Olofsson
F:
23 Jan 1769
Kleva, Spekeröd (O)
D:
12 Jan 1815
Kleva, Spekeröd (O)
Anna Britta Rasmusdotter
1779-1871
Anna Britta Rasmusdotter
F:
20 Apr 1779
Torp, Spekeröd (O)
V:
7 Jul 1805
Spekeröd (O)
D:
1 Feb 1871
Anna Berntsdotter
1794-1829
Anna Berntsdotter
F:
22 Maj 1794
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
5 Sep 1829
Båtslycke, Spekeröd (O)
Efraim Olsson
1873-1895
Efraim Olsson
F:
4 Aug 1873
Grindstorp Heden, Spekeröd (O)
D:
4 Nov 1895
Örgryte (O)
Josef* Albert Olsson
1875-1896
Josef* Albert Olsson
F:
29 Jun 1875
Örgryte (O)
D:
22 Mar 1896
Stötten (Kullegärdet), Spekeröd (O)
Ernst* Oskar Olsson
1878-1899
Ernst* Oskar Olsson
F:
25 Feb 1878
Örgryte (O)
D:
6 Maj 1899
Stötten (Kullegärdet), Spekeröd (O)
Gerda Josefina Olsson
1880-1944
Gerda Josefina Olsson
F:
15 Sep 1880
Örgryte (O)
D:
1944
Göteborg (O)
Svea Olsson
1887-1930
Svea Olsson
F:
24 Mar 1887
Örgryte (O)
D:
1 Jul 1930
Göteborg Gamlestaden (O)
Levande
Levande
Josefina Andersdotter
1853-1895
Josefina Andersdotter
F:
3 Okt 1853
Lundby, Spekeröd (O)
D:
31 Mar 1895
Örgryte (O)
Edvard Olsson
1850-1921
Edvard Olsson
F:
11 Dec 1850
Gössby Nedra, Spekeröd (O)
V:
3 Jun 1873
Spekeröd (O)
D:
1921
Partille (O)
Valborg Marika Helena
1879-1879
Valborg Marika Helena
F:
19 Mar 1879
D:
13 Aug 1879
Harry
1880-1884
Harry
F:
20 Dec 1880
D:
29 Apr 1884
Orvar Joel
1883-1883
Orvar Joel
F:
22 Apr 1883
D:
27 Dec 1883
Fil.Dr. Harry Armini
1885-1957
Fil.Dr. Harry Armini
F:
9 Jan 1885
Örgryte (O)
D:
24 Okt 1957
Plantagegatan 5, Göteborg Oscar Fredrik (O)
Ida* Vilhelmina Karlsson
1891-1955
Ida* Vilhelmina Karlsson
F:
25 Nov 1891
Örgryte (O)
V:
23 Okt 1915
D:
17 Jan 1955
Plantagegatan 5, Göteborg Oscar Fredrik (O)
Rut Harriet* Armini
1887-1984
Rut Harriet* Armini
F:
8 Maj 1887
Örgryte (O)
D:
17 Dec 1984
Buxbomsv 9B/Ingelsten, Nosaby (L)
Sara Alba* Maria Armini-Norén
1889-1952
Sara Alba* Maria Armini-Norén
F:
14 Aug 1889
Örgryte (O)
D:
22 Aug 1952
Maglehem 10:22, Maglehem (L)
Paul Martin Helmer Norén
1893-1949
Paul Martin Helmer Norén
F:
10 Nov 1893
Vedby (M)
V:
24 Jun 1922
D:
20 Dec 1949
Maglehem (L)
Einar Durham Akatius
1891-1895
Einar Durham Akatius
F:
11 Nov 1891
D:
24 Apr 1895
Majna Tullia Janette
1893-1895
Majna Tullia Janette
F:
28 Dec 1893
D:
22 Maj 1895
Orvar* Stefanus Armini
1896-1966
Orvar* Stefanus Armini
F:
4 Feb 1896
Örgryte (O)
D:
15 Jul 1966
Torp söderg, Lerum (O)
Astrid Adéle Heintz
1901-1995
Astrid Adéle Heintz
F:
18 Jul 1901
Stavnäs (S)
V:
21 Nov 1925
D:
14 Jan 1995
Lagman Eskils väg 5, Lerum (O)
Alfons* Durham Bolivar Armini
1898-1982
Alfons* Durham Bolivar Armini
F:
29 Mar 1898
Örgryte (O)
D:
1 Feb 1982
Eklunden, Ytterby (O)
Anna* Katarina Lovisa Heintz
1895-1973
Anna* Katarina Lovisa Heintz
F:
11 Mar 1895
Stavnäs (S)
V:
10 Nov 1923
D:
22 Okt 1973
Kastalagv 4, Kungälv (O)
Leif* Einar Sixten Armini
1905-1981
Leif* Einar Sixten Armini
F:
16 Jul 1905
Örgryte (O)
D:
17 Jul 1981
Örnehufvudsg 17, Göteborg Johanneberg (O)
Eva Maria "Maja" Larsson
1900-1989
Eva Maria "Maja" Larsson
F:
28 Aug 1900
Stockholm, Katarina (AB)
V:
28 Dec 1940
D:
16 Okt 1989
Örnehufvudsg 17, Göteborg Johanneberg (O)
Leif Einar Sixten
1905-Ja, datum okänt
Leif Einar Sixten
F:
16 Jul 1905
D:
Ja, datum okänt
Herman Andersson
1855-1920
Herman Andersson
F:
21 Mar 1855
Lundby N, Spekeröd (O)
D:
23 Jul 1920
Örgryte (O)
Anna Maria Johansson
1857-1946
Anna Maria Johansson
F:
4 Nov 1857
Sävenäs, Örgryte (O)
D:
6 Okt 1946
Örgryte (O)
Albin
1877-Ja, datum okänt
Albin
F:
14 Mar 1877
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Konrad Andersson
1883-1909
Konrad Andersson
F:
8 Aug 1883
Stötten (Kullegärdet), Spekeröd (O)
D:
2 Sep 1909
Andrietta "Jetta" Andersdotter
1856-1909
Andrietta "Jetta" Andersdotter
F:
20 Dec 1856
Lundby, Spekeröd (O)
D:
5 Mar 1909
Stötten, Spekeröd (O)
Levande
Selma
1880-Ja, datum okänt
Selma
F:
15 Maj 1880
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Johannes Andreasson
1858-ca 1882
Johannes Andreasson
F:
5 Nov 1858
Bråland, Jörlanda (O)
D:
ca 1882
Hilma Andersdotter
1858-1940
Hilma Andersdotter
F:
16 Sep 1858
Lundby, Spekeröd (O)
D:
22 Feb 1940
Anton Norling
1860-1897
Anton Norling
F:
6 Dec 1860
Göteborg Lundby (O)
D:
18 Aug 1897
Australien Melbourne
Alma* Gustava Andersdotter
1862-1920
Alma* Gustava Andersdotter
F:
23 Okt 1862
Lundby, Spekeröd (O)
D:
5 Dec 1920
Ida* Kristina Andersdotter
1867-1925
Ida* Kristina Andersdotter
F:
12 Aug 1867
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
5 Jan 1925
Levande
Susanna "Sanna" Andersdotter
1870-1941
Susanna "Sanna" Andersdotter
F:
19 Jul 1870
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
13 Feb 1941
Levande
Tekla Andersdotter
1875-1954
Tekla Andersdotter
F:
6 Maj 1875
Grindstorp Heden, Spekeröd (O)
D:
17 Aug 1954
Levande
Anna Brita Helgesdotter
1830-1906
Anna Brita Helgesdotter
F:
28 Jul 1830
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
10 Sep 1906
Göteborg Kristine (O)
Anders Johansson
1832-1901
Anders Johansson
F:
21 Dec 1832
Stötten, Spekeröd (O)
D:
6 Sep 1901
Stötten (Kullegärdet), Spekeröd (O)
Olof Helgesson
1832-1872
Olof Helgesson
F:
21 Nov 1832
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
29 Aug 1872
Groröd Sandbanken, Västerlanda (O)
Helena Olofsdotter
1827-1857
Helena Olofsdotter
F:
27 Sep 1827
Anvik, Spekeröd (O)
V:
6 Feb 1857
Spekeröd (O)
D:
12 Jun 1857
Båtslycke, Spekeröd (O)
Hilda Kristina Olofsdotter
1865-1939
Hilda Kristina Olofsdotter
F:
28 Apr 1865
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
30 Jul 1939
Axel Hilmer Olofsson
1868-1887
Axel Hilmer Olofsson
F:
29 Jul 1868
Västerlanda (O)
D:
1 Maj 1887
Vänern
Josefina Abrahamsdotter
1842-1904
Josefina Abrahamsdotter
F:
21 Feb 1842
Bränna, Västerlanda (O)
V:
28 Feb 1863
Västerlanda (O)
D:
3 Nov 1904
Hagen Källaren, Västerlanda (O)
Emma* Kristina Nilsdotter
1868-1950
Emma* Kristina Nilsdotter
F:
23 Dec 1868
Båtslycke Grössbacke, Spekeröd (O)
D:
Sep 1950
Petter Bernhard Larsson
1849-1926
Petter Bernhard Larsson
F:
25 Dec 1849
Stala (O)
V:
14 Dec 1913
Spekeröd (O)
D:
25 Maj 1926
Gössby Nedra, Spekeröd (O)
Anna Gustava (Palmhuset) Nilsdotter
1873-1945
Anna Gustava (Palmhuset) Nilsdotter
F:
25 Nov 1873
Båtslycke Grössbacke, Spekeröd (O)
D:
1945
Nils Helgesson
1835-1907
Nils Helgesson
F:
26 Mar 1835
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
19 Okt 1907
Båtslycke, Spekeröd (O)
Beata Esbjörnsdotter
1837-1924
Beata Esbjörnsdotter
F:
10 Jan 1837
Tveten Norra, Spekeröd (O)
V:
16 Dec 1863
Spekeröd (O)
D:
9 Jun 1924
Båtslycke Grössbacke, Spekeröd (O)
Levande
Levande
Alma Augusta* Johannesdotter
1862-1943
Alma Augusta* Johannesdotter
F:
21 Okt 1862
Båtslycke Fogdegilja, Spekeröd (O)
D:
1943
Levande
Helemina Gustava "Stava" Johannesdotter
1864-Ja, datum okänt
Helemina Gustava "Stava" Johannesdotter
F:
1 Nov 1864
Båtslycke Fogdegilja, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Lydia* Johanna Johannesdotter
1867-1951
Lydia* Johanna Johannesdotter
F:
30 Aug 1867
Båtslycke Fogdegilja, Spekeröd (O)
D:
30 Nov 1951
Backahemmet, Backa (O)
Levande
Levande
Hilda* Charlotta Johannesdotter
1872-ca 1942
Hilda* Charlotta Johannesdotter
F:
21 Maj 1872
Båtslycke Fogdegilja, Spekeröd (O)
D:
ca 1942
Kålltorps Sanatorium, Kålltorp (O)
Jansson
-1942
Jansson
D:
Maj 1942
Anders Johannesson
1877-1883
Anders Johannesson
F:
23 Feb 1877
D:
13 Feb 1883
Anna Lovisa* Helgesdotter
1840-1929
Anna Lovisa* Helgesdotter
F:
20 Aug 1840
Båtslycke Grössbacke, Spekeröd (O)
D:
1 Maj 1929
Båtslycke Fogdegilja, Spekeröd (O)
Johannes "Kur'n" Andersson
1839-1922
Johannes "Kur'n" Andersson
F:
9 Okt 1839
Bräcketorp Östergård, Spekeröd (O)
V:
4 Dec 1862
Spekeröd (O)
D:
22 Nov 1922
Båtslycke Fogdegilja, Spekeröd (O)
Emanuel Helgesson
1847-Ja, datum okänt
Emanuel Helgesson
F:
10 Feb 1847
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Helge Berntsson
1795-1883
Helge Berntsson
F:
26 Dec 1795
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
21 Jan 1883
Grindstorp Heden, Spekeröd (O)
Helena Olofsdotter
1806-1864
Helena Olofsdotter
F:
3 Sep 1806
Apleröd Västergård, Spekeröd (O)
D:
4 Mar 1864
Båtslycke, Spekeröd (O)
Augusta Helgesdotter
1862-1877
Augusta Helgesdotter
F:
8 Dec 1862
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
2 Sep 1877
Röra Övra, Spekeröd (O)
Josef Helgesson
1867-1903
Josef Helgesson
F:
19 Okt 1867
Gössby Övra, Spekeröd (O)
D:
8 Jul 1903
Göteborg Kristine (O)
Levande
Levande
Lars Hugo Larsson
1899-Ja, datum okänt
Lars Hugo Larsson
F:
1899
Åsen, Romelanda (O)
D:
Ja, datum okänt
Betty Helgesdotter
1871-1949
Betty Helgesdotter
F:
28 Nov 1871
Hallekullen, Spekeröd (O)
D:
13 Feb 1949
Gössby Nedra, Spekeröd (O)
Johannes Larsson
1866-1903
Johannes Larsson
F:
1866
Romelanda (O)
D:
26 Jun 1903
Åsen lilla, Romelanda (O)
August Helgesson
1878-1908
August Helgesson
F:
3 Feb 1878
Röra Övra, Spekeröd (O)
D:
2 Jan 1908
Värmland Anvik, Spekeröd (O)
Helge Svensson
1828-1901
Helge Svensson
F:
14 Jun 1828
Grindstorp, Spekeröd (O)
D:
23 Jun 1901
Värmland Anvik, Spekeröd (O)
Anna Greta Johansdotter
1835-1909
Anna Greta Johansdotter
F:
18 Apr 1835
Röra Övra, Spekeröd (O)
D:
11 Okt 1909
Anvik, Spekeröd (O)
Inger Berntsdotter
1797-1868
Inger Berntsdotter
F:
24 Okt 1797
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
5 Jun 1868
Grindstorp, Spekeröd (O)
Sven Helgesson
1797-1852
Sven Helgesson
F:
29 Dec 1797
Källsby Övra, Jörlanda (O)
V:
17 Feb 1826
Spekeröd (O)
D:
20 Nov 1852
Grindstorp, Spekeröd (O)
Olof Berntsson
1801-Ja, datum okänt
Olof Berntsson
F:
10 Jul 1801
Båtslycke, Spekeröd (O)
D:
Ja, datum okänt
Greta Olofsdotter
1771-1809
Greta Olofsdotter
F:
25 Aug 1771
Kleva, Spekeröd (O)
D:
31 Aug 1809
Båtslycke, Spekeröd (O)
Bernt Nilsson
1760-1827
Bernt Nilsson
F:
23 Apr 1760
Båtslycke, Spekeröd (O)
V:
16 Jun 1793
D:
13 Mar 1827
Båtslycke, Spekeröd (O)
Maret Olofsdotter
1774-ca 1850
Maret Olofsdotter
F:
8 Jan 1774
Kleva, Spekeröd (O)
D:
ca 1850
Berg, Spekeröd (O)
Levande
Anna Olofsdotter
1776-1823
Anna Olofsdotter
F:
18 Feb 1776
Kleva, Spekeröd (O)
D:
5 Dec 1823
Krokslycke, Spekeröd (O)
Anders Larsson
-1801
Anders Larsson
V:
14 Feb 1796
Spekeröd (O)
D:
14 Apr 1801
Krokslycke, Spekeröd (O)
Levande
Hans Olofsson
1778-1778
Hans Olofsson
F:
12 Aug 1778
D:
30 Aug 1778
Rasmuss Olofsson
1779-1789
Rasmuss Olofsson
F:
27 Aug 1779
D:
5 Apr 1789
Cecilia Olofsdotter
1782-1813
Cecilia Olofsdotter
F:
15 Jan 1782
Kleva, Spekeröd (O)
D:
4 Feb 1813
Kleva, Spekeröd (O)
Hans Olofsson
1784-1784
Hans Olofsson
F:
20 Jun 1784
D:
28 Jun 1784
Olof Svensson
1738-1801
Olof Svensson
F:
24 Maj 1738
Strandnorum Bergegård, Norum (O)
D:
1 Feb 1801
Kleva, Spekeröd (O)
Margareta Hansdotter
1741-1809
Margareta Hansdotter
F:
1741
Ytterstad, Hålta (O)
D:
30 Apr 1809
Kleva, Spekeröd (O)
Anna Svensdotter
1740-1746
Anna Svensdotter
F:
14 Dec 1740
D:
13 Apr 1746
Elin Svensdotter
1743-Ja, datum okänt
Elin Svensdotter
F:
26 Jun 1743
Strandnorum Bergegård, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Sven Hansson
1708-1754
Sven Hansson
F:
Mar 1708
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
21 Maj 1754
Kleva, Spekeröd (O)
Anna Olofsdotter
1708-1772
Anna Olofsdotter
F:
Nov 1708
Kleva, Spekeröd (O)
V:
24 Okt 1731
Spekeröd (O)
D:
7 Feb 1772
Skår Stora, Jörlanda (O)
Elin Markusdotter
ca 1664-1744
Elin Markusdotter
F:
ca 1664
Strandnorum Nedergård, Norum (O)
D:
15 Jan 1744
Tveten, Spekeröd (O)
Hans Persson
ca 1654-1712
Hans Persson
F:
ca 1654
Tveten, Spekeröd (O)
D:
21 Jan 1712
Tveten Södra, Spekeröd (O)
Maret Larsdotter
1735-Ja, datum okänt
Maret Larsdotter
F:
1 Jun 1735
Stenung Mellangård, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders Andersson
1735-Ja, datum okänt
Anders Andersson
F:
1735
V:
1757
D:
Ja, datum okänt
Bernt Larsson
1736-Ja, datum okänt
Bernt Larsson
F:
27 Okt 1736
Stenung Mellangård, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anna Nilsdotter
1741-Ja, datum okänt
Anna Nilsdotter
F:
1741
V:
1763
D:
Ja, datum okänt
Anders Larsson
1740-Ja, datum okänt
Anders Larsson
F:
15 Maj 1740
Stenung Mellangård, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Markus Larsson
1743-1814
Markus Larsson
F:
24 Jul 1743
Stenung Mellangård, Norum (O)
D:
20 Mar 1814
Skår, Jörlanda (O)
Maret Nilsdotter
1743-1808
Maret Nilsdotter
F:
6 Feb 1743
Doteröd Stora, Norum (O)
V:
17 Nov 1765
Norum (O)
D:
8 Jun 1808
Berg, Norum (O)
Lars Svensson
ca 1715-1782
Lars Svensson
F:
ca 1715
Tveten Södra, Spekeröd (O)
D:
7 Jul 1782
Stenung Mellangård, Norum (O)
Karin Olofsdotter
1704-Ja, datum okänt
Karin Olofsdotter
F:
1704
Stenung Mellangård, Norum (O)
V:
24 Nov 1734
Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Maret Klementsdotter
1704-Ja, datum okänt
Maret Klementsdotter
F:
Jan 1704
Stenung, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Levande
Ingeborg Markusdotter
1681-1758
Ingeborg Markusdotter
F:
1681
Norum (O)
D:
1758
Norum (O)
Klement Jonsson
1664-1721
Klement Jonsson
F:
1664
Stenungsund, Norum (O)
V:
1702
Norum (O)
D:
12 Mar 1721
Stenung Uppegård, Norum (O)
Ingrid Markusdotter
-1741
Ingrid Markusdotter
D:
Nov 1741
Kyrkenorum, Norum (O)
Levande
Sven Nilsson
1701-1757
Sven Nilsson
F:
1701
Norum (O)
D:
1757
Norum (O)
Barbro Klementsdotter
ca 1696-1746
Barbro Klementsdotter
F:
ca 1696
Norum (O)
V:
1731
Norum (O)
D:
17 Maj 1746
Kyrkenorum, Norum (O)
Ingeborg Svensdotter
-1792
Ingeborg Svensdotter
D:
1792
Norum (O)
Nils Toresson
1673-1733
Nils Toresson
F:
1673
Munkeröd, Norum (O)
V:
18 Feb 1700
Norum (O)
D:
Nov 1733
Kyrkenorum, Norum (O)
Markus Andersson
eft 1633-1699
Markus Andersson
F:
eft 1633
Högenorum, Norum (O)
D:
Mar 1699
Kärr, Norum (O)
Levande
Anders Markusson
fö 1613-Ja, datum okänt
Anders Markusson
F:
fö 1613
Högenorum, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Karl* Albert Pettersson
1876-1950
Karl* Albert Pettersson
F:
1876
Berg, Myckleby (O)
D:
1950
Berg, Myckleby (O)
Alice Niklasdotter
1894-1975
Alice Niklasdotter
F:
1894
Angrimseröd, Långelanda (O)
D:
1975
Berg, Myckleby (O)
Inger* Helena Johannesdotter
1839-1907
Inger* Helena Johannesdotter
F:
10 Dec 1839
Narveröd, Myckleby (O)
D:
22 Nov 1907
Berg, Myckleby (O)
Petrus Andersson
1836-1913
Petrus Andersson
F:
1 Maj 1836
Gömme, Långelanda (O)
V:
1863
D:
10 Nov 1913
Berg, Myckleby (O)
Kristina Andersdotter
1807-1874
Kristina Andersdotter
F:
23 Apr 1807
Narveröd, Myckleby (O)
D:
25 Aug 1874
Narveröd, Myckleby (O)
Johannes Svensson
1800-1879
Johannes Svensson
F:
10 Dec 1800
Toggestala, Långelanda (O)
V:
1827
D:
18 Dec 1879
Narveröd, Myckleby (O)
Elisabeth Olsdotter
1767-1837
Elisabeth Olsdotter
F:
14 Okt 1767
Stala, Långelanda (O)
D:
22 Jan 1837
Narveröd, Myckleby (O)
Anders Göransson
1760-1824
Anders Göransson
F:
19 Feb 1760
Åker, Myckleby (O)
V:
1796
D:
8 Jul 1824
Narveröd, Myckleby (O)
Olof Persson
1739-1798
Olof Persson
F:
7 Okt 1739
Burås, Långelanda (O)
D:
23 Jan 1798
Stala (O)
Anna Henriksdotter
1722-1803
Anna Henriksdotter
F:
2 Okt 1722
Ö. Röra, Långelanda (O)
D:
4 Jan 1803
Stala (O)
Anna Andersdotter
1718-1788
Anna Andersdotter
F:
9 Jan 1718
Allmag Södergård, Myckleby (O)
D:
22 Feb 1788
Burås, Långelanda (O)
Per Bengtsson
ca 1704-1788
Per Bengtsson
F:
ca 1704
Burås, Långelanda (O)
D:
17 Feb 1788
Burås, Långelanda (O)
Anders Persson
1691-1756
Anders Persson
F:
13 Jul 1691
Mölneby, Långelanda (O)
D:
13 Dec 1756
Mölneby, Långelanda (O)
Anna Svensdotter
ca 1697-1738
Anna Svensdotter
F:
ca 1697
Stillingsön, Myckleby (O)
D:
26 Nov 1738
Mölneby, Långelanda (O)
Olaus Berntsson
ca 1810-ca 1889
Olaus Berntsson
F:
ca 1810
Långelanda (O)
D:
ca 1889
Långelanda (O)
Bernt Svahn Olsson
ca 1790-ca 1830
Bernt Svahn Olsson
F:
ca 1790
Långelanda (O)
D:
ca 1830
Regårdsnäs, Långelanda (O)
Maja Arvidsdotter
ca 1788-ca 1861
Maja Arvidsdotter
F:
ca 1788
Långelanda (O)
D:
ca 1861
Långelanda (O)
Karin Andersdotter
ca 1755-ca 1805
Karin Andersdotter
F:
ca 1755
Långelanda (O)
D:
ca 1805
Långelanda (O)
Olof Kristensson
1751-Ja, datum okänt
Olof Kristensson
F:
1751
Långelanda (O)
D:
Ja, datum okänt
Börta Toresdotter
ca 1717-ca 1794
Börta Toresdotter
F:
ca 1717
Långelanda (O)
D:
ca 1794
Långelanda (O)
Anna Andersdotter
ca 1667-1702
Anna Andersdotter
F:
ca 1667
Strandnorum, Norum (O)
D:
10 Feb 1702
Mölneby, Långelanda (O)
Per Börjesson
ca 1654-1727
Per Börjesson
F:
ca 1654
La Hals, Långelanda (O)
D:
1727
Mölneby, Långelanda (O)
Anna Reersdotter
ca 1630-Ja, datum okänt
Anna Reersdotter
F:
ca 1630
Högenorum, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Anders Olsson
ca 1630-Ja, datum okänt
Anders Olsson
F:
ca 1630
Strandnorum, Norum (O)
D:
Ja, datum okänt
Markus Reersson
ca 1640-ca 1717
Markus Reersson
F:
ca 1640
Högenorum, Norum (O)
D:
ca 1717
Stora Askerön, Norum (O)
Sigrid Olsdotter
ca 1640-1720
Sigrid Olsdotter
F:
ca 1640
D:
25 Mar 1720
Stora Askerön, Norum (O)
Reer Markusson
ca 1614-fö 1681
Reer Markusson
F:
ca 1614
D:
fö 1681
Gertrud Jonsdotter
-eft 1694
Gertrud Jonsdotter
D:
eft 1694
Högenorum, Norum (O)
Markus Klementsson
ca 1570-1650
Markus Klementsson
F:
ca 1570
Högenorum, Norum (O)
D:
10 Dec 1650
Högenorum, Norum (O)
Levande
Levande
Levande
Levande
Levande
Denna sajt är byggd med
The Next Generation of Genealogy Sitebuilding
©, v. 14.0.1, skapad av Darrin Lythgoe 2001-2024